No właśnie – produkt produktowi nie równy i proces dodania go do sklepu może trwać od kilkudziesięciu sekund do kilku minut. Różnicą jestilość informacji z których składa się dany produkt. Produkty, które posiadają tylko nazwę, zdjęcie oraz opis są najłatwiejszymi produktami do dodania. Problemy pojawiają się w momencie, gdy do produktu dołączone są parametry techniczne ( np. cechy produktu ), załączone pliki ( np. instrukcje czy porady techniczne ), atrybuty ( np. kolory, rozmiary, pojemności ) co znacząco podnosi nakład pracyzwiązany z dodaniem produktu w sklep.
Oprócz tych parametrów, należy jeszcze brać pod uwagę pozostałe rzeczy jak np. przypisanie produktu do kategorii, wpisanie wagi produktu, wpisanie wymiarów ( przy obliczaniu gabarytów w wysyłce ), ustawienie stawki podatku VAT ( o ile nie jest domyślną 23% ), ustawienie jednostki miary ( o ile nie jest domyślną szt. ), wpisanie meta tagów dla wyszukiwarki ( meta description oraz meta keywords ).
Kolejnym elementem jest jeszcze sposób pozyskania danych – czy dodanie produktu odbywa się z wcześniej przygotowanych plików tekstowych i graficznych, czy może przez metodę kopiuj / wklej z innego sklepu. Jak widać “dodanie produktu” do sklepu jest uzależnione od wielu czynników przez co i cena dodania 1 produktu w sklep jest zróżnicowana.